Dni Pola 2016 Agro-Biznes

czwartek 9 czerwca odbył się kolejny Dzień Pola organizowany przez spółkę Agro-Biznes.

Wzdłuż szosy pomiędzy Baczyną i Racławiem zaparkowano dziesiątki samochodów z różnych stron kraju. Zaś za rosnącymi wzdłuż drogi kwitnącymi krzewami wyrosły kolorowe namioty. Firma Agro-Biznes istnieje już ponad ćwierć wieku. Trudno doliczyć się, która to już impreza. Targi zlokalizowano wzdłuż pól, na których stosowane są chemiczne środki ochrony oraz nawozy głownie do upraw rzepaku i pszenicy. Prezentowano wiele odmian zbóż. Na skraju pola zlokalizowana stoiska kilkunastu dostawców współpracujących z gorzowską firmą. Demonstrowano różnego rodzaju materiał siewny. Fachowi doradcy oprowadzali zwiedzających prezentując kolejne uprawy. Można było podziwiać falujące przeróżne odmiany zbóż, które wyrosły z firmowego materiału siewnego z wykorzystaniem oferowanych przez firmę nawozów i środków ochrony na ziemi uprawianej dostępnymi w Agro-Biznesie maszynami. Jak co roku prezentowano przy tym wiele nowości. - Wśród środków ochrony roślin i nawozów następuje ciągły rozwój. Producenci dążą do tego, aby jak najbardziej chronić przyrodę i środowisko. Są to środki, które dosyć szybko rozkładają się w glebie nie zostawiając śladów w płodach rolnych. Przeprowadzane są bardzo dokładne badania. Produkcja tych środków, głównie chemicznych podlega wymaganiom podobnym do produkcji farmaceutycznej. W laboratoriach powstają coraz to nowe pomysły, które po wnikliwych badaniach wdrażane są do upraw rolniczych. W tym roku pojawiło się kilka nowości głównie dotyczących genetyki materiału siewnego. Jest on bardziej dostosowany do zachodzących zmian klimatycznych i odporniejszy na patogeny. Wśród środków ochrony roślin również mamy nowości powstałe na zupełnie nowych substancjach aktywnych - mówił prokurent spółki Agro-Biznes Tomasz Mikołajczak. Dzień Pola był, więc znakomitą okazją do zapoznania się z dziesiątkami nowych środków i materiałów. Korzystano z tego skwapliwie zasypując pytaniami doradców, którzy cierpliwie i wnikliwie odpowiadali.

W tej branży sama sprzedaż nie funkcjonuje bez fachowego doradztwa. Nasi przedstawiciele handlowi, których obecnie mamy dwudziestu dzielą się swoją bogatą wiedzą. Potrafią odpowiedzieć na wszystko, co konkretnego rolnika interesuje. Nie jest to proste, bo wymagania każdego z rolników zwykle bywają różne. W produkcji pod gołym niebem jest bardzo dużo zmiennych – mówił pan Andrzej. Właśnie ze względu na różne wymagania przygotowano ekspozycję wśród pól o różnych glebach, a do tego wysuszonych z powodu braku opadów. Można było zobaczyć rosnące odmiany zbóż w takich warunkach i zdecydować, jakie zmiany wprowadzić nas własnej ziemi. Agro-Biznes funkcjonuje na ogromnej połaci kraju, która obejmuje 25-30 proc areału ziemi uprawnej w Polsce. Jest firmą makroregionalną o zasięgu ogólnopolskim, koncentrującą się jednak głownie na województwach zachodniopomorskim, lubuskim i częściach pomorskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego. Na terenach tych województw firma ma swoje przedstawicielstwa. Co roku na Dniach Pola gości tutaj około 300 rolników z różnych zakątków tego makroregionu - mówi prokurent. Gorzowska spółka Agro-Biznes oferuje maszyny rolnicze i jest bezpośrednim dystrybutorem marki Ursus. Ta zasłużona polska marka wróciła po kilku latach nieobecności na rynku i jej produkty już doceniane są zarówno w Polsce, jak i na wielu wymagających światowych rynkach. Polscy rolnicy interesują się Ursusem kierowani przywiązaniem z dawnych lat, jednakże szybko odkrywają zupełnie nową jakość. Firma oferuje również środki eksploatacyjne do maszyn, takie jak m. in. oleje i smary, zbiorniki na paliwo, na nawozy płynne itp. Agro-Biznes posiada kompletną ofertę dla rolników.

Naszą ideą jest zamknięcie koła produkcji rolnej od dostarczenia wiedzy, materiałów i maszyn, po odbiór produktu, czyli wymianę w pełni barterową. Chodzi o sprzedaż połączoną z odbiorem płodów rolnych. W takich warunkach rolnik zajmuje się tylko uprawą, my troszczymy się o resztę – mówi Tomasz Mikołajczak. Działając na tej zasadzie spółka Agro-Biznes obecna jest również na rynku niemieckim. Obecnie transakcje prowadzone są przez cały rok. Najwięcej jest ich oczywiście w okresie żniw, ale rolnicy często przetrzymują towar w magazynach, aby osiągnąć wyższe ceny i dlatego biznes stał się całoroczny. Po ogromnej dawce wiedzy goście mogli przy posiłku dyskutować do woli o uprawach, nawożeniu i pielęgnowaniu plonów. Towarzyszyła im przy tym tradycyjnie już strażacka orkiestra dęta.

http://www.echogorzowa.pl/news/16/prosto-z-miasta/2016-06-09/rolnik-zajmuje-sie-tylko-uprawa-agro-biznes-troszczy-sie-o-reszte-15082.html

Ryszard Romanowski

Powrót »

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź